مراقبت های بعد از انجام عمل بینی

صدمات گوش
صدمات گوش خارجی
ژانویه 23, 2018
عمل انحراف بینی
عمل انحراف بینی
آوریل 15, 2018

مراقبت های بعد از انجام عمل بینی

پانسمان بینی

مراقبت های بعد از انجام جراحی بینی

مراقبت هایی که بیماران محترم بعد از انجام جراحی زیبایی بینی باید انجام دهند. | عمل بینی

معمولا 2 روز بعد از جراحی بینی بیمار باید در بستر استراحت مطلق داشته باشد. به اینصورت که سر بیمار باید 30 درجه بالای افق باید قرار بگیرد. همچنین بیمار باید از کیف یخ در اطراف بینی و روی کانون عمل استفاده کند.

رژیم غذایی بعد از عمل زیبایی بینی

بیمار بعد از انجام عمل جراحی بینی باید رژیم غذایی نرم داشته باشد. مانند سوپ، فرنی، ماست، شیر و امثال این نوع مواد خوراکی. همچنین بیمار باید از جویدن غذاهای سفت خوداری بکند. اجتناب از خوردن غذاهای سفت باید به مدت یک هفه تا 10 روز ادامه داشته باشد. زیرا این غذاها نیاز به جویدن زیاد دارند و فشار زیادی به فک می آورند.مانند ته دیگ، گوشت های استیکی، شکلات های سفت و گاز زدن به سیب.

نحوه ی خوابیدن بیمار

در زمان خوابیدن هر شب باید دو عدد بالش در اطراف سرجهت جلوگیری از آسیب های احتمالی و غلط زدن قرار گیرد زیرا در زمان خواب بیشترین احتمال آسیب رسیدن و فشار آمدن به بینی وجود دارد و نیازمند بیشترین مراقبت ها می باشد.

استفاده از کیف یخ

استفاده از کیف یخ در اطراف بینی و همچنین محور عمل در روز اول الزامی می باشد همچنین این کار میتواند 2 روز ادامه داشته باشد. به طور کل استفاده از کیف یخ بین 24 تا 48 ساعت باید ادامه داشته باشد. اما نکته مهم این است که استفاده از کیف یخ نباید بیشتر از 2 روز ادامه داشته باشد.

جلوگیری از تورم صبحگاهی

معمولا تورم صبحگاهی بینی بیشتر هست زیرا علل جاذبه ای در آن دخیل است و برای پیشگیری از این موضوع میتوان شب ها هنگام خواب از 2عدد بالش در زیر سر استفاده شود.

جلوگیری از ضربه های احتمالی

جلوگیری از فشار و ضربه به بینی از مهمترین مراقبت های بعد از جراحی است. که حداقل باید تا 2 ماه هیچ فشار و ضربه ای به بینی وارد نشود. همچنین خودداری از خندیدن زیاد هم باید حداقل تا یک ماه بعد از عمل ادامه داشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *